در سه روز اول فروردین سال 97 چهار هزار گردشگر از شهرزیرزمینی بازدید کردند.

کاشان- ایرنا- شهردار نوش آباد گفت: چهار هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی از روز نخست سال 1397 تا کنون از شهر تاریخی دستکن اویی دیدن کردند.

محمود اشرفی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا به رشد 20 درصدی ورود بازدیدکنندگان از شهر زیرزمینی اویی نسبت به نوروز 96 بیان کرد: راه اندازی ورودیه سوم با توجه به استقبال گسترده گردشگران از این اثر تاریخی در دست برنامه ریزی می باشد تا زمان انتظار گردشگران برای ورود به مجموعه کاهش یابد.

وی به افزایش زمان فعالیت شهر زیرزمینی نوش آباد در نوبت شب تا ساعت 21 اشاره کرد و افزود: 40 نیروی آموزش دیده به راهنمایی گردشگران در مسیر بافت تاریخی شهر زیرزمینی، مسجد جامع، مسجد امام علی (ع) و قلعه خشتی سی زان مشغول هستند.

شهردار نوش آباد با اشاره به اثرهای تاریخی آب انبار چاله سی، قلعه سی زان، بقعه امامزاده محمد (ع)، مسجد عتیق و پل اسحاق بیان کرد: آب انبار توده (ورودیه شماره 2 شهر زیرزمینی اویی) هفته گذشته پلمب شده بود اما ورود و خروج گردشگران برای جلوگیری از وقفه در فعالیت از درب خروجی ادامه داشت.

او اضافه کرد: پلمب ورودیه شماره 2 به علت اختلاف بین اوقاف و امور خیریه و شهرداری نوش آباد در زمینه عقب افتادن اجاره بهای آب انبار چاله سی و توده بود که پس از رایزنی های صورت گرفته روز گذشته رفع پلمب شد.

شهر زیرزمینی نوش آباد [اویی در زمان محلی] از بزرگترین سازه های ساخته بشری در سال 1383 کشف شد و در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسید.

اویی سه طبقه، به طور کامل دست ساز و بزرگترین شهر زیرزمینی دستکن جهان می‌ باشد که پیشینه آن به دوره ساسانیان بازمی گردد.

این اثر از جمله مقصدهای گردشگری شهر تاریخی نوش آباد می باشد که در هفت کیلومتری مرکز شهرستان کاشان قرار دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

قهوه انوشه

فرم ارتباط با ما